logo 350x100 1
shape
shape

Hakkımızda

Vizyon & Misyon

Şehrin Eğitim Markası

2003'den beri eğitime yön veriyoruz.

missionbk

Misyon

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları olarak bireysel farkındalıklar ve ihtiyaçları dikkate alarak uyguladığı eğitim, öğretim programları , deneyimli akademik kadrosu ve sağlamış olduğu güvenli ortam sayesinde ; Atatürk ilke ve inkılaplarını yaşam biçimi olarak kabul eden,Eğitim alanında sivil inisiyatifin etkinleştirilmesini,Okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm boyutlarda yaptığı eğitim çalışmalarını ülke çapında ve uluslararası düzeyde sürdürmeyi, Sürekli öğrenen ve öğrendiklerini günlük yaşamla ilişkilendiren ve öğrendikçe gelişen, Sorumluluklarını bilen ve bunları yerine getiren, Etkili iletişim becerilerine sahip olan , çevresiyle sürekli etkileşim halinde bulunan bireyler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

visionbk

Vizyon

Seçkin bir eğitim kurumu olarak , eğitim alanında sivil inisiyatifin etkinleştirilmesini, okul öncesinden yükseköğretime kadar tüm boyutlarda yaptığı eğitim çalışmalarını ülke çapında ve uluslararası düzeyde sürdürmeyi, uygarlık değerlerini koruma ve geliştirme çabasında etkin rol oynamayı hedefleyen çağdaş ve ilerici bir vizyona sahiptir. Eğitim ve öğretim sektöründe akademik bir alt yapı ile üstün kaliteyi benimsemiş, eğitim ve öğretim sektörü içinde örnek ve lider kurum olmak. Modern eğitim anlayışıyla ileri öğretim düzeylerine ulaşabilecek donanımlı bireyler yetiştirmek. Profesyonel , dinamik , yönetim kadrosu ile en iyi olmak amacıyla sizlere üstün hizmet sunmayı, eğitim standartlarını çağdaş seviyelere taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı hedeflemiştir. Uzman öğretim ve rehber öğretmen kadrosunun desteği ile öğrencilerin karşılaşabileceği her türlü sosyal ve psikolojik sorunların üstesinden gelmesini sağlayarak başarıyı garantilemektir.

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları

Hakkımızda

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, 2003-2004 öğrenim yılında Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı olarak faaliyetlerine başlamıştır.

İlk yılında ilkokul 1.sınıf ile 4.sınıf arası öğrencilerimize Etüt Eğitim Hizmeti veren Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, kısa sürede elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeyi başarmış ve gelen talepler üzerine 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimize yönelik hazırlık programları açmıştır.

Kendini eğitime adamış ve öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için çalışan deneyimli ve güçlü öğretmen kadromuzla, 2009 yılında ilimizde ilk kez çift yabancı dil eğitimi verilen ve her sınıfta iki öğretmen bulundurarak bu eğitimi sözde değil, pratikte de en doğru şekilde uygulayan Kids Anaokulumuzu hizmete açtık. 3-6 yaş arası öğrencilerimize yönelik Özel Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu, her yıl mezun ettiği öğrencilerinin akademik ve sosyal hayattaki başarılarıyla da gurur duymaktadır.

Çağın gereksinimlerine uygun olarak, eğitim-öğretimdeki yenilikleri yakından takip eden Bilgi Köprüsü, 2012-2013 öğretim yılında kurumlarına bir yenisini daha eklemiştir. İzmit Yenişehir Mahallesinde içinde meyve ağaçlarının da bulunduğu enfes bir bahçeye sahip, şehrin gürültü ve koşturmasından uzak, 0-3 yaş öğrencilerimiz için adeta ikinci bir ana kucağı görevi gören Özel Bilgi Köprüsü Kreş ve Gündüz Bakımevini hizmete açmıştır. Bilgi Köprüsü Kreşi, çalışan anne ve babalarımızın çocuklarını güvenle teslim ettiği, en steril ortamda ve işini sevgiyle yapan öğretmenlerimiz eşliğinde minik yavrularımızı ağırlamaya devam ediyor.

Dünyada eğitim-öğretim alanında gelişmeleri daima yakından takip eden ve kendini bu konuda sürekli dünyaya entegre tutarak, öğrencilerini geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için bütün gücüyle çalışan Bilgi Köprüsü, okul öncesi eğitimde artık ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan Montessori eğitimini 2012-2013 yılında "Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu" ile ilimizde ilk kez hayata geçiren kurum olmanın da gururunu yaşıyor. İzmit'te 4.hizmet binası olarak açılan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, bu yöndeki eğitime uygun özel ahşap hazırlanmış materyalleri, sınıfları, oyun grupları, bale ve tiyatro salonuyla 2014-2015 eğitim-öğretim yılında hizmete girmiştir.
Uluslararası bir topluluk olan ve Montessori eğitimindeki en güncel bilgilerin paylaşıldığı Amerikan Montessori Society (AMS) üyesi seçkin okullar arasında yer alan Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu, öğrencilerinin kendi yönettikleri etkinliklerde yaşayarak öğrenmesini sağlıyor. Özgüven, inisiyatif, konsantrasyon, koordinasyon, düzenlilik, bağımsızlık, başkalarına olan saygı becerilerini geliştiren özel bir eğitim sistemiyle çocuklarımızı geleceğe en doğru şekilde hazırlamayı amaçlıyor.

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları olarak 2003 yılında çıktığımız bu uçsuz bucaksız yolculukta faaliyetlerimizi 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında "Bilgi Köprüsü Üniversiteye Hazırlık Özel Öğretim Kursuyla" taçlandırdık. Bu kez üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin yanında yer aldığımız bu kurumumuzda uzun yıllara dayanan birikim ve tecrübelerimizin hepsini kullandık. İzmit Yenişehir Mahallesi, Destanlı Sokak'ta tramvay durağına 1 dakika mesafedeki 5 katlı hizmet binamızda öğrencilerimizin akademik eğitimlerini destekleyecek 12'şerli özel sınıflarımızda, alanlarında uzman, güçlü öğretmen kadromuzla hizmet veriyoruz.

Değişen eğitim sistemi ve metotlarına uygun, kendini sürekli güncelleyen ve öğrencilerimizi hedeflerine ulaştırırken en doğru adımları atan Bilgi Köprüsü Üniversiteye Hazırlık Özel Öğretim Kursumuzun başta ilimiz olmak üzere, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İnsanlık tarihi boyunca ihtiyaçlar ekseninde mükemmeli aramak bizlerin en temel motivasyonu olmuştur. Küreselleşen dünyamızda ön plana çıkan en önemli ihtiyaçlarımızdan birisi de eğitimdir. Öyle ki günümüzde eğitim, bireylerin gelecekte oluşacak maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanımda olabilmelerini sağlamak için yapılması gereken en kalıcı yatırımlardan biri haline gelmiştir. Elbette eğitim-öğretim faaliyetlerinde yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve personel olarak insan unsuru ön plana çıkmaktadır. Eğitim sürecinde farklı rollere sahip bu unsurların uyum içerisinde bir arada olabilmesinin en önemli koşullarından birisi de ortak bir hedef doğrultusunda hareket edilebilmektir. Bu anlamda Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumlarının hedefi toplumun her kesiminin iştirak edebileceği ayrıcalıklı bir eğitim sistemini en uygun şartlarda sunarak geleceği kader diyerek kabul edilebilir bir olgu değil, çocuklarımızın değiştirebileceği bir zaman dilimi olarak görmelerini amaçlıyoruz.

Bu hedef doğrultusunda Türkiye'de açacağımız eğitim kurumlarıyla toplumun tüm kesimlerinin faydalanabileceği ayrıcalıklı bir eğitim sürecinde yetişen dışa dönük ve mükemmeliyetçi nesiller başarımızın en büyük nişanı olacaktır. Başlattığımız kurumsallaşma çalışmalarımızın temelinde de bu hedefe uygun sistemli bir çalışma içerisinde olunması bir diğer önemli noktadır. Arzuladığımız ayrıcalıklı eğitimi sunma sürecinde ortaya çıkabilecek sorunları erkenden tespit ederek önleyecek yöneticiler, süreci etkin bir rehberlik sistemi ile kontrol altında tutacak eğitmenler ve sistemin işleyişinde öneri ve geri bildirim yoluyla değişimin ve gelişimin habercisi olacak öğrenciler ve veliler belirlediğimiz idari birimler ile sürekli bir koordinasyon halinde olmalıdır.

Bu aynı zamanda tüm Türkiye çapında sunmayı planladığımız uygun şartlarda ayrıcalıklı eğitimin sağlanması ve mükemmeliyetçi neslin yetiştirilmesi hedefi ile de örtüşmektedir. Böylesi bir koordinasyon ile okul kaynak ve imkânlarının da hedefe odaklı ve verimli kullanılması sağlanacaktır. Bizlere duyduğunuz güven için teşekkür ediyoruz.

Saygılarımla.

ALİ KORKMAZ
Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı

2003

'den bugüne

1.000'lerce

mezun öğrenci

95%+

kitlesel başarı

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları
Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları
Öğrencimiz Olun
Ön Kayıt Formunu Doldur &
Kazananların Arasına Katıl
Ailemize Katılın
Kurumlarımızda görev almak için
"Öğretmen Başvuru Formu"nu
doldurabilirsiniz.