logo 350x100 1
shape
shape

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda okul öncesi öğretmenleri TuNes eğitimi aldı

Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nda okul öncesi öğretmenleri TuNes eğitimi aldı

Eğitimde farkındalığı artırmayı ve öğrenme süreçlerini daha etkili hale getirmeyi amaçlayan Bilgi Köprüsü’nde “Tunes Eğitimiyle” öğretmenlere eğitim verildi.

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları, TuNes Farkındalık Atölyesi ile işbirliği yaparak okul öncesi öğretmenlerine özel bir eğitim programı düzenledi. Bu program kapsamında, KIDS Anaokulu, Montessori Anaokulu ve Gündüz Bakımevi öğretmenlerine İyileştiren Oyunlar Atölyesi, Eğitsel Oyunlar, ve Oyun Tasarım Atölyesi gibi interaktif ve eğlenceli içeriklerle dolu atölye çalışmaları gerçekleştirildi.

 

UYGULAMALI ATÖLYE

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü’nde düzenlenen eğitimde Bilgi Köprüsü okul öncesi öğretmenlerine, atölye programları, öğretmenlere oyun temelli öğrenme yöntemlerini benimsemeleri konusunda kapsamlı bir eğitim sunularak, sınıf içi etkileşimi ve öğrenci katılımını artırma hedeflendi. Öğretmenlere etkileşimli ve uygulamalı olarak atölye programları uygulandı. 

 

YENİ BİR YAKLAŞIM

Öğretmenler, atölyelerde edindikleri bilgi ve deneyimlerle sınıflarında daha etkili ve yaratıcı bir öğretim anlayışını benimsemeye teşvik edildi. Bilgi Köprüsü, farklı eğitim programlarıyla, öğrencilerin duygusal ve sosyal gelişimine odaklanan oyunlarla öğretmenlerine yeni donanımlar kazandırmayı amaçlayarak, okul öncesi eğitimde yeni bir yaklaşımın kapısını aralıyor.