KURUMSAL \ HAKKIMIZDA

 

       Bilgi Köprüsü, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak 2003-2004 Öğrenim yılında kurumsal hayatına başlamıştır. Önceleri ilköğretim 1. sınııfıından. 4. sınıfa kadar öğrencilerine Etüt Eğitim Hizmeti veren Bilgi Köprüsü, sonraki yıllarda talep üzerine ilköğretim 5,6,7 ve 8. sınıf öğrencilerine de TEOG Hazırlık Programı açmıştır. Şuanda da yoğun bir şekilde Etüt Merkezi binasında TEOG öncesi 6-7 ve 8 sınıflara yönelik özel bir programla çalışmalarını sürdürmektedir.

 

      2009 Yılında  Kids Anaokulu binasının inşaatını tamamlayan Bilgi Köprüsü 3 yaş, 4 yaş, 5 yaş ve 6 yaş sınıfı öğrencilerine özel hazırlanan yeni binasında Okul Öncesi Çift Dilli Eğitim çalışmalarına başlamıştır. Şuanda da her sınıfta çift öğretmen şeklinde yabancı dil eğitimini devam etmektedir.

 

      2012-2013 Eğitim Öğretim yılında gelen talepler üzerine 3.Binasıyla Bilgi Köprüsü Kreş ve Gündüz Bakımevi'ni açmış bulunmaktadır. Bilgi Köprüsü Kreş ve Gündüz Bakım Evinde en güvenli ve en steril şekilde, geniş bir hobi bahçesi ile birlikte hizmetini sürdürmektedir.

       2012-2013 Eğitim Öğretim yılında gelen talepler üzerine 2014-2015 eğitim öğretim yılında  4. Binasıyla Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulunu açmış bulunmaktadır. İzmit'teki en kaliteli, en donanımlı ve geniş sınıflarıyla Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu halen hizmetine devam etmektedir.

 

     

   

       2016 nın başlarında gelen yoğun talepler üzerine 2016-2017 Eğitim Öğretim döneminde Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursunu açmış bulunmaktadır. Üniversiteye hazırlık dönemindeki YGS ve LYS sınavlarına hazırlıkta profesyonel kadromuzla eğitim dönemine devam etmektedir.

İnsanlık tarihi boyunca ihtiyaçlar ekseninde mükemmeli aramak bizlerin en temel dürtülerinden birisi olmuştur. Küreselleşen dünyamızda ön plana çıkan en önemli ihtiyaçlarımızdan birisi de eğitimdir.

     Öyle ki günümüzde eğitim, bireylerin gelecekte oluşacak maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılayabilecek donanımda olabilmelerini sağlamak için yapılması gereken en kalıcı yatırımlardan biri haline gelmiştir. Elbette eğitim-öğretim faaliyetlerinde yönetici, öğretmen, öğrenci, veli ve personel olarak insan unsuru ön plana çıkmaktadır. Eğitim sürecinde farklı rollere sahip bu unsurların uyum içerisinde bir arada olabilmesinin en önemli koşullarından birisi de ortak bir hedef doğrultusunda hareket edilebilmesidir.

     Bu anlamda Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumlarının hedefi toplumun her kesiminin iştirak edebileceği ayrıcalıklı bir eğitim sistemini en uygun şartlarda sunarak geleceğin bir kader değil çocuklarımızın değiştireceği bir zaman dilimi olmasını sağlamaktır. Bu hedef doğrultusunda kısa zamanda tüm Türkiye de açacağımız okullarla toplumun tüm kesimlerinin faydalanabileceği ayrıcalıklı bir eğitim sürecinden yetişen dışa dönük ve mükemmeliyetçi nesiller başarımızın en büyük nişanı olacaktır. Başlattığımız kurumsallaşma çalışmalarımızın temelinde de bu hedefe uygun sistemli bir çalışma içerisinde olunması bir diğer önemli noktadır. Arzuladığımız ayrıcalıklı eğitimi sunma sürecinde ortaya çıkabilecek sorunları erkenden tespit ederek önleyecek yöneticiler, süreci etkin bir rehberlik sistemi ile kontrol altında tutacak eğitmenler ve sistemin işleyişinde öneri ve geri bildirim yoluyla değişimin ve gelişimin habercisi olacak öğrenciler ve veliler belirlediğimiz idari birimler ile sürekli bir koordinasyon halinde olmalıdır. Bu; aynı zamanda tüm Türkiye çapında sunmayı planladığımız uygun şartlarda ayrıcalıklı eğitimin sağlanması ve mükemmeliyetçi neslin yetiştirilmesi hedefi ile de örtüşmektedir. Çünkü böylesi bir koordinasyon ile okul kaynak ve imkânlarının da hedefe odaklı ve verimli kullanılması sağlanacaktır.

   

    İnanıyorum ki, Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları eğitimcileriyle, öğrencileriyle, velileriyle ve personeliyle büyük bir ailedir. Bu ailenin özverili çalışmaları, birliği ve beraberliği mükemmeli arayan ayrıcalıklı bir nesile köprü olacaktır. Bu vesile ile beraber yola çıktığımız Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları ailesinin tüm bireylerine şükranlarımı sunar, özellikle değerli velilerimize ilgi ve destekleri için teşekkür eder, tüm öğrencilerimize sağlıklı, başarılı ve mutlu bir eğitim yılı dilerim.