Yeni Dönem Başladı


Yeni Dönem Başladı

 

Bilgi Köprüsü Montessori,
çevre bilinciyle başladı

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak'ta bulunan American Montessrori Society (AMS) üyesi Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu'nda yeni eğitim dönemi çevre bilinciyle başladı.

BİLGİ KÖPRÜSÜ'NDE İLK DERS GÜNÜ
İlimizde ilk, orta ve liserle birlikte okul öncesi eğitim merkezleri olan anaokullarında da yeni dönem pazartesi günü itibariyle başladı. İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak'ta bulunan, ilimizde ilk Montessori eğitimini başlatan kurum özelliği taşıyan Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu'nda yeni dönem nedeniyle tören düzenlendi.
MONTESSORİ'NİN ÖNEMİ
Montessori; okul öncesi 3-6 yaş arası çocukların bireysel anlamda kendi öğrenme hızlarına göre geliştirilmiş bir eğitim tarzı. Kısaca çocuk neyi, ne zaman, nasıl ve nerede istiyorsa o şekilde özgürce kendisinin deneyip, uğraşarak öğrenmesine izin veriyor. Bunun için hazırlanmış özel sınıflar ve metaryeller kullanılıyor. İlimizde ilk kez bu eğitim sistemini uygulayan ve AMS üyeliği halen devam edip, her yıl kurslara katılarak kendini bu eğitim sistemine göre güncelleyen Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu'nda açılış töreni okul bahçesinde yapıldı.
GELECEĞİMİZ SENİN ELLERİNDE YEŞERECEK
Her yıl farklı bir sürprizle yeni eğitim döneminin startını veren Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu'nda bu yıl çocuklara sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek amacıyla "Geleceğimiz senin ellerinde yeşerecek" sloganıyla çam fidanları hediye edildi. Ögretmenleri tarafından bilgilendirilen çocuklar bu fidanları doğada en uygun yere dikip, bakımlarını kendileri yaparak çevreye ve doğaya sahip çıkma bilincini geliştirecek.
KUTLAMA GİBİ AÇILIŞ TÖRENİ
Öte yandan tüm öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen eğitim yılı açılışı eğlenceli saatlere de sahne oldu. Renkli aktivitelerle açılış töreni adeta kutlamaya dönüştü. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından konuşan Kurucu Temsilcisi Sadiye Büyükada, günün anlam ve önemine vurgu yaptı. Törende okul müdürü Zeynep Emiroğlu da, ilköğretim haftası hakkında bilgi verdi. Törene Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Koordinatörü Beyhan Gürsoy da katıldı.