Kids'de Yeni Dönem


Kids'de Yeni Dönem

Bilgi Köprüsü Kids Anaokulunda
İlköğretim Haftası renkli başladı
 
İzmit Yenişehir Mahallesi Konak Sokak'ta faaliyet gösteren Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu'nda 2019-2020 eğitim öğretim yılına son derece zengin, bol aktiviteli programla girildi.


İlköğretim Haftası kutlama programı Başöğretmen Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, ebediyete göç etmiş tüm şehitlerimize saygı duruşuyla başladı. Ardından hep birlikte İstiklal Marşı okundu.


Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Müdürü Fikret Kaya yaparken, Sevgi Tomurcukları Sınıf Öğretmeni Aysun İmre de Atatürk'ün eğitime dair özlü sözlerine yer verdi. "Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğitimciden mahrum bir ulus henüz bir ulus adını alma yeteneğini kazanamamıştır" sözü büyük alkış buldu.
ŞİİRLER, KORO ŞARKILAR
Ardından  Sevgi Çiçekleri Sınıf öğrencilerinden Derin Kaya ve Kağan Sağlam İlköğretim Haftası adlı şiiri okumak için alkışlarla kürsüye çıktı.. Program tüm minik öğrencilerin hep bir ağızdan söyledikleri "Okulumu Pek Çok Severim" adlı şarkıyla devam etti. İngilizce öğretmenleri eşliğinde 4-5 yaş öğrencilerinin söylediği "A Ram Sam Sam Dance" şarkısı ise günün son programıydı.
EĞİTİM ÖĞRETİM YILI HAYIRLI OLSUN
Kurum Kurucusu Ali Korkmaz, Genel Koordinatör Beyhan Gürsoy, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler 2019-2020 eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programında bir aradaydı. Eğitim öğretim yılının başarılı geçmesi dilekleriyle program tamamlandı.