Covid-19 Eğitim Semineri


Covid-19 Eğitim Semineri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın sunumuyla gerçekleşen eğitim seminerine Okul Müdürü Zeynep Emiroğlu, öğretmenler ve tüm personel katılım sağladı.

HİJYENİN ÖNEMİNE VURGU YAPILDI

Standart Enfeksiyon Kontrol Önlemleri (SEKO)-Bulaş Bazlı Önlemler (BBÖ), Salgın Hastalık Covid 19 Belirtileri ve Yayılmasının Önlenmesi konularında katılımcılar detaylı şekilde bilgilendirildi. Eğitim seminerinde, Covid 19 kapsamında alınması gereken önlemler konuşulup hijyenin önemine vurgu yapılırken çocukların girişlerinden eve dönüşlerine kadar okulda geçirecekleri zaman dilimi detaylarıyla konuşuldu.

Servis araçlarının ve şoförlerin dezenfeksiyon kurallarına uyumu ve bu anlamda alınması gereken tedbirler de yine eğitim sunumunun içeriğinde yer buldu. Öte yandan okullarda kullanılan malzemelerin, oyuncakların temizliği, yiyecek hazırlama ve servislerde nelere dikkat edilmesi konuları da personelle paylaşıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın eğitim semineri soru-cevapla devam etti, oldukça yararlı geçtiği belirtildi.