Bilgi Köprüsü’nden Türkiye 1’incisi ve Türkiye 4’üncüsü Çıktı

Bilgi Köprüsü’nden Türkiye 1’incisi ve Türkiye 4’üncüsü Çıktı


Bilgi Köprüsü’nden Türkiye 1’incisi ve Türkiye 4’üncüsü Çıktı

ÖZEL BİLGİ KÖPRÜSÜ, YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI’NDA (YKS) YİNE MÜTHİŞ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI. 18 TEMMUZDA AÇIKLANAN SONUÇLARIN ARDINDAN YERLEŞTİRME PUANLARINA GÖRE 1 TÜRKİYE 1’İNCİLİĞİ VE 1 TÜRKİYE 4’ÜNCÜLÜĞÜ AYNI ZAMANDA 1 KOCAELİ 1’İNCİLİĞİ ELDE EDEN BİLGİ KÖPRÜSÜ, TÜRKİYE SIRALAMASINDA DA İLK 100’DE 10 DERECEYLE ZİRVEDE YER ALDI.

İlimizde 19 yıldır eğitim alanında hizmet veren Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’nın 2016 yılında ilk üniversiteye hazırlık kursu açılmıştı. İlk yılından itibaren büyük başarılar elde eden, her yıl düzenli olarak Türkiye sıralamasında ilk 100’de dereceleri bulunan Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu, bu yıl çıtayı daha da yükselterek yerleştirme puanlarına göre Türkiye’de birincilik ve dördüncülük elde ederken, Türkiye sıralamasında ilk 100’de 10 derece ile yer aldı. Necip Fazıl Kısakürek AİHL öğrencisi Buğra Ergün ek puanlı TYT yerleştirme puan türünde Türkiye 1’incisi olurken, Kocaeli Fen Lisesi öğrencilerinden Yusuf Can Ekin TYT yerleştirme puan türünde Türkiye 4’üncüsü aynı zamanda AYT sayısal yerleştirme puan türünde Türkiye 18’incisi oldu.

 İLK 100’DE 10 DERECE VAR

Bilgi Köprüsü Özel Öğretim Kursu her yıl başarılarını katlayarak devam ediyor. Türkiye derecelerinde ilk 10’da 2, ilk 100’de 10, ilk 500’de 30, ilk 1.000’de 50, ilk 5 binde 109 ve ilk 10 binde 151 öğrenci yer aldı.

 KORKMAZ: “BİLGİ, EMEK ve TAKİP FARK YARATTI”

Eğitimde başarının asla tesadüf olmadığını belirten Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları ve Kocaeli Bilnet Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, “Öncelikle öğrencilerimizi, velilerimizi, bu başarıda büyük emeği bulunan kurs öğretmenleri ile yöneticilerimizi ve elbette onları hayata hazırlayan değerli okul öğretmenleri ile yöneticilerini kutluyorum. Bu başarı hepimizin. İlimizde 19 yıldır işini en ciddi şekilde yapan ve her bölümde başarılar elde eden Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları olarak her yıl üzerine koyarak fark yarattığımız sınav hazırlıklarımızı yine en kapsamlı şekilde yaptık. Öğrencilerimiz bir yıl boyunca düzenli olarak deneme sınavlarına katıldı.  Yayınlarda ve denemelerde seçici davrandık. Rehberlik ve sınav koçlarıyla birlikte gelecek planlamaları tamamlandı. Son olarak YKS öncesi doğayla iç içe YKS KAMPI planladık. Bu kampı yaparken sınav sonuçlarına olumlu etki edeceğini en başında da söylemiştik. Bu emeğin karşılığını almış olmak, öğrencilerimizin hayallerindeki üniversite ve bölümlere köprü vazifesini yerine getirmek bizler için tarifsiz bir mutluluk kaynağıdır. Bilgi, emek ve takip yine fark yarattı. Öğrencilerimizin her birini ayrı ayrı kutluyor; yeni hayatlarında da bu başarılarının devamını diliyorum” dedi.